Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

ISIS [Sammelthread]

Gonzo seni aslinda en cok ben anliyorum.Nedenini sorarsan.Alevilerin cektigi cileyi Ahiska Türkleride daha fazlasiya cekti ve hala cekiyor.
Benim ecdadim vatanlarini ruslar yüzünden terk etmisler.Ruslar ve gürcüler tarafindan geriye kalanlar ise 1944 senesinde stalin tarafindan zorla orta asyaya ve sibiryaya sürülmüsler.orada ise hayatlari cok zor gecmis,1989 senesinde özbekistanda katliam olmus (Fergana katliami) ve zorla yeniden sürülmüsler,katliami yapanlarda gardas bilikleri özbek türkleri yapmislardi.Bugünki rusyaya sürülmüsler
Azerbaycana,türkiyeye ve amerikaya göc etmisler sonradan.Sürülen bütün milletler vatanina stalinin ölümünden sonra geri dönmüsler ama Ahiskalilar dönememis cünkü izin verilmemis.

Ahiska Türkleri bugün bircok ülkede yasiyorlar ama asil vataninda yasamiyorlar,cünkü gürcüler istemiyorlar onlari,eger türklügünü inkar ederlerse ve müslüman gürcü olduklarini kabul ederlerse geri dönebilirler.Onuda ahiskalilar kabul etmemisler.

Simdi bana sorarsan icimde kin ve nefret varmi evet derim ama ben bunun icin genelde ruslardan nefret etmem,neden edeyimki?
Onlarin sucu yok,zamanin politikasi öyleydi.

Haklilar. Türklerse eger bunu acik acik söylebilirler. Ama dünya cahil dolu.

Yani basiniza gelenler cok üzücü.

Sagol,ama sadece sürülen biz olmadik,bircok millet sürlmüstü,mesela cerkezler,cecenler,tatarlar vede almanlar.
Hatta kürtler bile stalin tarafindan kazakistana sürülmüs ve hala orada yasiyorlar.
Malesef kendini stalinist olarak gören kürtler var,bu sürülen kürtlerin yüzüne nasil bakarlar?
Ama türkler icinde gecerli,binlerce türkleri süren staline hayranlik duyan komunist türkler mesela.

Kardesim senin inancin ne?

Benim kıblem vicdanımdır. Allah korkusu olan birisiyim, yalan söylemem, verdiğim sözden dönmem, kula kulluk etmem(Mustafa Kemal, Ali, ya da Muhammed farketmez), kul hakkı yemem , göründüğümden başka olmam ve yanlışa doğru demem, bu kendi yanlışım olsa dahi.

Varlığım Türk milletine armağandır ve seçimlerine saygı duymakla yükümlüyüm.

Gerisi tanrımla benim aramdadır.

Zaafım da kibirdir, kötü huyların en kötüsü.

Sagol,ama sadece sürülen biz olmadik,bircok millet sürlmüstü,mesela cerkezler,cecenler,tatarlar vede almanlar.
Hatta kürtler bile stalin tarafindan kazakistana sürülmüs ve hala orada yasiyorlar.
Malesef kendini stalinist olarak gören kürtler var,bu sürülen kürtlerin yüzüne nasil bakarlar?
Ama türkler icinde gecerli,binlerce türkleri süren staline hayranlik duyan komunist türkler mesela.

Anliyorum. Stalini konusundada haklisin. Cok insan öldü onun elinden.

- - - Aktualisiert - - -

Benim kıblem vicdanımdır. Allah korkusu olan birisiyim, yalan söylemem, verdiğim sözden dönmem, kula kulluk etmem, kul hakkı yemem (Mustafa Kemal, Ali, ya da Muhammed farketmez), göründüğümden başka olmam ve yanlışa doğru demem, bu kendi yanlışım olsa dahi.

Varlığım Türk milletine armağandır ama seçimlerine saygı duymakla yükümlüyüm.

Gerisi tanrımla benim aramdadır.

Birazda agzin bozuk...:emir:

Aferin len,öpüşüp koklaşmaya başlamışsınız bile.
Bu Gecelik Otelin ücreti benden olsun.Prezervatifsiz iş yapmayin ha...

Zurück
Oben